Pomůcky, které využívám na lekcích Pilates

Pilates patří mezi oblíbenou aktivitu všech věkových kategorií, která je zaměřená na posílení svalů celého těla, zejména břišních a hlubokých zádových svalů a také svalů pánevního dna. Pravidelné cvičení zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Metoda pilates významně doplňuje takové činnosti, jakými jsou například běh, plavání, chůze, golf, lyžování, či jiné. Při cvičení vám postačí pár základních pomůcek, jako je podložka nebo gymnastický míč. Pro různé styly pilates se však využívají různé pomůcky, které jsou popsané níže.
Cvičební pomůcky
fitball

Fitball

Aneb velký míč, dnes již není třeba představovat. Tato notoricky známá dysbalanční pomůcka si získala oblibu veřejnosti díky svému rozšíření ve fitcentrech. Mnozí máme velký míč doma. V naší tělocvičně si na fitballu zacvičíte upravenou sestavu, kterou znáte z podložky. Jen bude o něco náročnější vzhledem k neustálému útoku na Vaši rovnováhu. Odměnou Vám budou protahovací a uvolňovací cviky, které jsou na velkém míči častokrát účinnější než na podložce.
Therabandy

Therabandy

(nebo Flex-bandy) jsou často využívány také ve fyzioterapeutické praxi. Jedná se o dlouhé, 20 cm široké gumové pásy. Jejich nepatrná hmotnost, velká pružnost, poddajnost a skladnost předurčují therabandy k domácímu využití. Barva určuje různou tuhost pásu, lze tak volit náročnost cvičení. Therabandy se používají nejen k posilování horních a dolních končetin, ale pomáhají i při protahovacích cvicích.
Cvičební pomůcka BOSU

Bosu

Při návštěvě fitcenter se stále více setkáváme s jedním zajímavým cvičebním prvkem. Jedná se o originální pomůcku, která je určena pro komplexní zpevnění svalstva celého těla, a navíc je vhodnou metodou pro formování postavy. BOSU je v podstatě nafukovací kopule, která se používá jak z rovné, tak i vypouklé strany. Cvičení s bosu je určeno prakticky pro každého a pro každý druh cvičení.
PILATES pěnový válec

PILATES pěnový válec

(FOAM ROLLER) je velmi efektivní tréninková pomůcka pro rehabilitační, relaxační nebo posilovací cvičení, která se využívá při cvičení pilates, jógy ale také tzv. core trainingu. Velmi efektivní je také při strečinku a svalové masáži. Pomáhá při cvicích, které posilují a stabilizují svalstvo trupu a pánve (tzv. hluboký stabilizační systém) nebo rehabilitují různé svalové skupiny.
Overball

Overball

umožňuje provádět širokou škálu cviků k posílení vašeho svalstva i zdraví. Je vhodný k provádění rehabilitačních i relaxačních cvičení. Používá se k vypodkládání různých částí těla, vodní terapii a ke skupinovým hrám. Overball je lehký a odolný manipulační míč se zesílenou stěnou.
Hooping

Hooping

je hravý a svůdný pohyb, který si snadno zamilujete. Dokáže rozproudit vaši přirozenou ženskost. Kroužení s obručí podporuje krásu našich těl, tvaruje ženské křivky a učí nás milovat se takové, jaké jsme se narodily. Posiluje naši ženskou energii, nastartuje pohodu a vykouzlí úsměv na tváři.
Pěnové balanční podložky

Pěnové balanční podložky

jsou všestranným doplňkem pro aerobní a balanční cvičení. Přispívají k rozvoji koordinace pohybu a k aktivizaci či posílení stabilizačních svalových partií uložených v hlubších vrstvách, které se jinak velmi obtížně procvičují. Cvičení na pěnové balanční podložce napomáhá odstraňovat stres, svalové napětí a nerovnováhu. Metoda balančního cvičení pomáhá při odstraňování bolestí zad a kloubů a dochází při ní ke zpevňování postavy. Pěnovou balanční podložku lze rovněž použít k cvičení vleže a k protahování jednotlivých svalových partií. Speciální pěnový materiál výborně drží tvar a rychle se vrací do původního stavu.
Powerspin

Powerspin

je cvičební pomůcka, která se skládá z kruhového tubusu, uvnitř něhož se točí ocelová kulička, která poskytuje silný izometrický odpor a zapojuje svaly horní poloviny těla. Chytněte Powerspin a ihned ucítíte, že svaly pracují – čím rychleji se kulička točí, tím je cvičení těžší. S každou otáčkou se vaše svaly okamžitě zatínají. Vaše ruce budou pevnější, záda a ramena posílena a břicho vyrýsované. Powerspin je velmi efektivní a pálení ve svalech pocítíte již za 20 sekund. Jak dlouho a rychle budete točit, záleží pouze na vás a vaší fyzické zdatnosti, ale výsledky jsou 100% zaručeny. Stačí jen vzít do ruky a točit, je to snadné pro každého.